ВО "Свобода"

ENG

16 липня
Робоча група під головуванням Сидора Кізіна вийшла на підписання Меморандуму між голландським інвестором і місцевою громадою
Робоча група під головуванням Сидора Кізіна вийшла на підписання Меморандуму між голландським інвестором і місцевою громадою

16 липня 2018 року на робочій групі під головуванням депутата Житомирської обласної ради, голови фракції ВО "Свобода" Сидора Кізіна врегулювали проблемне питання між інвестором ТОВ "Профуна" та Сінгурівською сільською радою.

Сторони узгодили пункти Меморандуму про співпрацю, згідно з яким вони зобов'язуються діяти в рамках сприяння розвитку інвестиційної діяльності в межах чинного законодавства України та забезпечення соціально-економічного розвитку й екологічного благополуччя території Сінгурівської сільської ради.

"У травні було створено робочу групу при регламентній комісії, і достатньо багато роботи було здійснено за цей час ‒ переговори, узгодження позицій. Сьогодні вже було відшліфовано фінальний текст Меморандуму про взаєморозуміння між інвестором і місцевими органами влади. Сподіваюсь, що до п'ятниці Меморандум буде підписаний.

Приємно відзначити, що інвестор виконав усі передбачені законодавством процедури, а також відповідально поставився до роботи з громадою. На підприємство були запрошені представники громади, депутати сільради, й вони на власні очі побачили процес виробництва й переконались, що немає ні нестерпного смороду, на який вказували раніше, ні забруднення довкілля. Після цього зникло нерозуміння і настороженість щодо інвестора", ‒ зазначає Сидір Кізін.

Окрім цього, голова робочої групи вказав на можливість створення робочих місць на підприємстві для громади.

"У таких випадках не буває ситуацій, що хтось переміг і хтось зазнав поразки, тут мають перемогти дві сторони: в першу чергу ‒ громада, а також інвестор.

Зараз в Україні ми бачимо відтік кадрів: люди їдуть на такі ж самі ферми в Польщу чи ще десь у Європу замість того, щоб працювати тут. Наше завдання ‒ зробити так, щоб у нас створювались ці робочі місця й розширювались виробництва.

В Україні достатньо складне законодавство: півроку тому був прийнятий закон, який вимагає проходження процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД). Після того, як вона відбудеться на зазначеному підприємстві, буде можливим розширення виробництва, яке буде обов'язково погоджено з громадою, і як наслідок ‒ створення нових робочих місць", ‒ додав голова фракції ВО "Свобода", голова робочої групи Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"