ВО "Свобода"

ENG

28 червня
У Житомирі відбувся захід, присвячений Петру Болбочану
У Житомирі відбувся захід, присвячений Петру Болбочану

28 червня 2018 року в Житомирі за ініціативи свободівців відбувся захід, присвячений життю та діяльності українського військового діяча, полковника Армії УНР Петра Болбочана.

"Діяльність Петра Болбочана ‒ це приклад справжнього служіння Україні і безкомпромісної боротьби за українську незалежність.

Це людина, яка не йшла на жодні компроміси з політичними суперниками, які не визнавали українську незалежність. Він казав, критикуючи деяких представників Директорії: "Ви особливо багато працюєте і думаєте над тим, аби не розсердити і догодити вашим московським товаришам-більшовикам. Ви не бачите того, що цим плодите в Україні таких же товаришів більшовиків; і не бачите того, що через більшовизм ведете Україну до єдиної Росії". У видозміненому варіанті це дуже актуально для нас і нині", - наголосив кандидат історичних наук, свободівець, депутат міськради Геннадій Махорін.

За словами свободівця, доля Петра Болбочана була трагічною.

"Проти нього, не перебираючи засобами, провели потужну дискредитаційну кампанію. Після несподіваного арешту Болбочана віддали під військовий суд ‒ нібито за змову з метою усунення соціалістичного уряду УНР. Слідство і суд відбулися дуже швидко, і засудженого полковника 28 червня 1919 року розстріляли. Згодом суддя, який виніс вирок, визнав, що для такого рішення не було жодних підстав", - розповів Геннадій Махорін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"