ВО "Свобода"

ENG

31 травня
Фракція ВО "Свобода" виступила проти виділення землі ТОВ "Валки-Ільменіт"
Фракція ВО "Свобода" виступила проти виділення землі ТОВ "Валки-Ільменіт"

31 травня 2018 року фракція ВО "Свобода" Житомирської облради проголосувала за відмову підприємству олігарха Дмитра Фірташа ТОВ "Валки-Ільменіт" у наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки.

За проект рішення "Про відмову у наданні дозволу розроблення проекту відведення земельних ділянок комунальної власності для видобування корисних копалин загальнодержавного значення" проголосували 54 депутати з 63 присутніх.

"Житомирська обласна рада відмовила у наданні лісових земельних ділянок орієнтовною площею 115 га товариству ʺВалки-Ільменітʺ. Це питання викликало значний суспільний резонанс та вкрай негативну реакцію громадськості. Насправді йдеться про очевидну незаконність проекту та непоправні наслідки для довкілля, які можуть мати місце у разі знищення лісу та видобутку титану.

Власником ТОВ "Валки-Ільменіт" є олігарх Дмитро Фірташ. І зараз головне підприємство знаходиться на окупованій території в Криму й продовжує працювати. Відвівши для себе величезні масиви нашої поліської землі, вони відправляють на експорт дорогоцінний титан, а ми отримуємо лише забруднені ґрунти, води й інші екологічні проблеми.

Ми маємо відстоювати інтереси держави та місцевих територіальних громад щодо забезпечення законності у сфері користування надрами та розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення краю", ‒ зазначив голова фракції ВО "Свобода" облради Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"