ВО "Свобода"

ENG

11 травня
У Житомирі відбувся семінар із сучасної лінгвістики Флорія Бацевича
У Житомирі відбувся семінар із сучасної лінгвістики Флорія Бацевича

11 травня 2018 року в Житомирі за підтримки очільника обласного осередку ВО "Свобода", депутата облради Сидора Кізіна відбувся навчально-методичний семінар "Методологічні засади сучасної лінгвістики".

Семінар провів доктор філологічних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Флорій Бацевич.

Захід пройшов у ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.

"Флорій Сергійович Бацевич ‒ визнаний в Україні і за її межами мовознавець. І сьогодні під час зустрічі з ним викладачі і студенти університету мали змогу долучитися до високого академізму, глибокого наукового підходу й широкої ерудиції. Незабутнє враження на всіх справили блискучий інтелект ученого, глибина думки, воля і натхнення до наукового пошуку, якими професор щедро ділився на семінарі. І, впевнений, це все багатьох стимулювало до власної наполегливої праці в царині науки", ‒ зазначив Сидір Кізін.

Під час семінару Флорія Бацевича
Під час семінару Флорія Бацевича

Під час заходу Флорій Бацевич висвітлив питання низки проблем щодо природи і сутності мови, об'єкта і предмета лінгвістики, особливостей зміни лінгвістичних парадигм, критеріїв розмежування напрямів і галузей сучасного мовознавства. А завершив свій виступ професор такими словами:

"Мова ‒ найважливіший засіб спілкування, основа, на якій вибудовуються міжлюдські стосунки і соціальна структура суспільства. Недарма Мартін Гайдеггер визначав мову як ʺоселю людського буттяʺ і, додамо, людського духу".

Під час семінару Флорія Бацевича
Під час семінару Флорія Бацевича

Коротка довідка:

Фло́рій Сергі́йович Баце́вич ‒ український вчений у галузі комунікативної лінгвістики і філософії мови, професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри загального мовознавства Львівського національного університету імені Івана Франка.

Професор Флорій Бацевич ‒ член експертної ради ВАК України; член спеціалізованої ради з захисту докторських дисертацій з філософії при Львівському національному університеті імені Івана Франка; член редколегії п'яти наукових та науково-методичних видань. Автор понад 300 наукових праць.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"