ВО "Свобода"

ENG

12 квітня
Депутати Житомирської міськради провалили тест на відданість своїм виборцям, нації й державі
Депутати Житомирської міськради провалили тест на відданість своїм виборцям, нації й державі

12 квітня 2018 року Житомирська міськрада не підтримала звернення, ініційоване фракцією ВО "Свобода", до Верховної Ради України з вимогою ухвалити важливі для держави законопроекти, які містить Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.

На його підтримку проголосували лише 11 із 26 присутніх депутатів.

"Олігархія ‒ причина зубожіння українців. Тільки сліпий не бачить, як низько впав рівень життя тотальної більшості українців. І це зовсім не "дешевий популізм", а доконаний математиний факт.

Єдиний шлях подолати олігархію ‒ це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень", ‒ наголосив голова фракції ВО "Свобода" міськради Віктор Брокарєв.

Відомо, що всі законопроекти давно написані й зареєстровані у Верховній Раді:

1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України:

- проект Закону № 0001-1 від 02.12.2014 "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї";

- проект Закону № 1112 від 28.11.2014 "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування".

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

- проект Закону № 1109 від 28.11.2014 "Про ліквідацію приватних монополій".

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

- проект Закону № 2424а від 21.07.2015 "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)".

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

- проект Закону № 6341 від 11.04.2017 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)" (націоналізація електрогенерації);

- проект Закону № 6583 від 12.06.2017 "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)" (націоналізація енергогенерації);

- проект Закону № 2408а від 17.07.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України".

5. Земля ‒ власність нації:

- проект Закону № 2906 від 19.05.2015 "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

"Усі ми хочемо справедливих тарифів і кращого життя, проте більшість представників депутатського корпусу вважає, судячи з голосування, що українці й так живуть добре.

Кожен народообранець мав би своїм голосом засвідчити готовність підтримати й втілювати Антиолігархічний пакет, проте тест на відданість своїм виборцям, нації й державі вони не пройшли. Певно, ми живемо в різних світах", ‒ зазначив Віктор Брокарєв.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"