ВО "Свобода"

ENG

5 квітня
У Старому Солотвині відбувся майстер-клас з писанкарства
У Старому Солотвині відбувся майстер-клас з писанкарства

5 квітня 2018 року в Старому Солотвині Бердичівського району відбувся майстер-клас з виготовлення великодньої писанки.

Майстер-клас для дітей провела житомирська художниця, майстриня, свободівка Дарія Габрук.

Захід пройшов у відреставрованому рибальському будиночку, який презентували в селі 12 січня цього року.

"Особливу атмосферу створює те, що сьогодні ми пишемо писанки у цьому будиночку в Старому Солотвині. Діти роблять це з великою радістю. Щороку ми намагаємось відновлювати українські традиції. Минулоріч ми проводили такі майстер-класи в Житомирі, сьогодні ми тут.

Писанка ‒ це символ сонця, любові, краси, радості, відродження нового життя. Кожен з нас повинен принести у свою домівку світло Великоднього свята та подарувати собі та близьким ʺВеликоднє дивоʺ ‒ власноруч розписані писанки", ‒ зазначила Дарія Габрук.

Ділиться своїми враженнями від проведеного дійства очільник Житомирського обласного осередку ВО "Свобода" Сидір Кізін:

"Мені надзвичайно приємно бути тут. Вдячний за запрошення голові громади, нашому однопартійцю, свободівцю Віктору Овчаренку, який згуртував людей і не покладаючи рук працює над тим, щоб зробити рідне село туристично привабливим.

Сьогодні гарний захід до Великодня організувала для діток наша майстриня Дарія Габрук. Українці зберегли мистецтво писанкарства і пронесли його через тисячі років. Навчитись розмальовувати писанки ‒ за честь кожному українцю".

Майстер-клас з писанкарства
Майстер-клас з писанкарства

Окрім цього, в Старому Солотвині сьогодні відбулись збори активу села. Головне питання, яке хвилює односельчан, ‒ децентралізація.

Збори активу села
Збори активу села

Сільський голова Віктор Овчаренко зазначає, що "процес децентралізації є незворотнім, тому потрібно брати ініціативу в свої руки і діяти в інтересах громади".

"Краще було б, аби ми очолили цей процес і вирішували свою долю самостійно, не чекаючи, поки її вирішить хтось за нас", ‒ підкреслив голова села.

Віктор Овчаренко - сільський голова, свободівець
Віктор Овчаренко - сільський голова, свободівець

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"