ВО "Свобода"

ENG

9 березня
Сидір Кізін: Тарас Шевченко ‒ вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях українців
Сидір Кізін: Тарас Шевченко ‒ вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях українців

Тарас Шевченко для кожного свідомого українця ‒ не просто поет, талановитий художник, але й національний пророк, апостол правди, провидець, великий патріот та один з революціонерів нашого народу. Тарас Шевченко ‒ вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях українців.

Своїм словом Кобзар пробудив поневолену та роз'єднану націю до боротьби. З поета тривалий час намагалися зробити бронзову статую та ідола, але він не вписувався в ці вузькі рамки.

Тарас Шевченко є ідеологом українського націоналізму, саме він дав чітке визначення поняттю "нація". Для нього українська нація ‒ це "і мертві, і живі, і ненароджені, і в Україні, і не в Україні сущі".

Кожна сторінка Шевченкового "Кобзаря" ‒ це палкий заклик любити свій народ і край, пророчий осуд усякої неправди і неволі, насильства, релігійного лицемірства і соціальної несправедливості. "Кобзаря" безбожно спотворювали і переробляли російські імперські цензори, а потім, ще більше, радянські російські цензори, бо боялись сили Тарасового слова. Адже вкрадені в нього світоглядні речі були і лишаються важливими для пробудження національної ідентичності, мудрості, україноцентризму.

Творчість Тараса Шевченка покликала до ідейної та збройної боротьби мільйони українців, серед яких багато видатних житомирян, серед яких і засновник, головнокомандувач УПА "Поліська Січ" Тарас Бульба-Боровець, 110-у річницю від дня народження якого ми також відзначаємо 9 березня.

Хоча цих велетів народного духу немає серед нас, але з нами залишаються їх слова і справи.

Вони дали зрозуміти всім, якою спільнотою ми є. Саме тому всі герої російсько-української війни, Небесної сотні, Коліївщини, Базару, Крут, постанці УПА й Поліської Січі живуть у наших серцях, спонукають нас захищати свою державу та не забувати рідну мову.

І зі словом Кобзаря ми продовжуємо цю боротьбу!

Сидір Кізін, голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради