ВО "Свобода"

ENG

21 грудня 2017
Дороги Житомирщини очистять від залишків комуністичної символіки
Дороги Житомирщини очистять від залишків комуністичної символіки

Дороги Житомирщини очистять від залишків комуністичної символіки та встановлять інформаційні матеріали про боротьбу за незалежність у 20-му столітті, а також вказівники до пам'ятних місць визвольних змагань.

Такі зміни до Програми розвитку дорожньої інфраструктури прийняла 21 грудня 2017 року Житомирська обласна рада за пропозицією фракції ВО "Свобода".

Зокрема, у Програмі передбачено:

1. Проведення заходів щодо заміни (демонтажу) дорожніх, інформаційних знаків, повідомлень, табличок, написів тощо, відповідно з Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

2.При виконанні Програми виконати вимоги Закону України "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті", який визначив напрями державної політики щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам'яті про боротьбу та борців за незалежність України у ХХ столітті та встановлення відповідальності за порушення законодавства про статус борців за незалежність України у ХХ столітті.

Також у Програмі зазначено про встановлення інформаційних стендів, вказівних знаків до об'єктів, пов'язаних з історією боротьби за незалежність України у ХХ столітті на основних дорогах області. А також з метою відновлення історичної пам'яті та патріотичного виховання на прикладі героїчних постатей та подій боротьби встановити на в'їздах в область та вздовж основних доріг відповідні написи (для прикладу: "Житомирщина ‒ колиска УПА", "Житомирщина ‒ батьківщина Олега Ольжича", Житомирщина ‒ край козацької слави" та інші).

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"