ВО "Свобода"

ENG

21 грудня 2017
Сидір Кізін звернувся із депутатським запитом щодо відновлення прав мешканців Крошні
Сидір Кізін звернувся із депутатським запитом щодо відновлення прав мешканців Крошні

21 грудня 2017 року на сесії облради голова фракції ВО "Свобода" Сидір Кізін звернувся із депутатським запитом до голови Житомирської ОДА та прокурора області щодо відновлення прав мешканців мікрорайону Крошня в Житомирі на користування прибережною зоною річки Крошенка.

"Люди вкрай стурбовані ситуацією, що склалася із парком відпочинку ʺКрошенськийʺ. З 2016 року житомиряни, які проживають поруч з парком, гори сміття та чагарники перетворили у чисте, ошатне громадське місце відпочинку. Вони вклали значні кошти, зусилля в облаштування території: ліквідували усі сміттєзвалища, чагарники, розчистили русло річки Крошенка, встановили вбиральні, поставили сміттєзбиральні контейнери та урни. Окрім цього, там встановлено дитячий ігровий майданчик, альтанки, лавки, проведено освітлення території й ведуться роботи з облаштування пішохідних доріжок та озеленення", ‒ йдеться у запиті.

Як зазначають у зверненні мешканці, котрі звернулись до депутата облради Сидора Кізіна, нещодавно стало відомо, що вищевказана територія належить приватним особам. Заявники стверджують, що ці особи незаконним шляхом привласнили комплекс гідроспоруд на р. Крошенка для риборозведення. У складі комплексу є водний об'єкт державної власності ‒ проточний став на річці площею 0, 5 га.

"Заволодіння водним об'єктом є грубим порушенням Конституції України, водного законодавства України, згідно з яким води (водні об'єкти) є виключною власністю українського народу і надаються тільки у користування. Контроль за користуванням, використанням і охороною вод і відтворення водних ресурсів належить до компетенції обласних державних адміністрації. З метою дотримання вимог земельного законодавства та уникнення порушень права власності держави на нерухоме майно, прошу вжити заходів з недопущення втрати державного майна ‒ водного фонду та земельної ділянки", ‒ зазначено в запиті.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"