ВО "Свобода"

ENG

2 грудня 2017
У Житомирі нагородили майданівців, воїнів і волонтерів пам'ятними медалями
У Житомирі нагородили майданівців, воїнів і волонтерів пам'ятними медалями

2 грудня 2017 року в Житомирі на заході, приуроченому четвертій річниці Революції Гідності, нагородили майданівців, воїнів та волонтерів пам'ятними медалями.

Спочатку учасники Маршу Гідності пройшли урочистою ходою від меморіалу Героям Небесної сотні на майдані Корольова до майдану Соборного. Присутні розгорнули великий прапор усіх військових бригад і підрозділів й згадали загиблих героїв.

У приміщенні обласної філармонії пройшла церемонія нагородження "Залізний Хрест за мужність", під час якої організатори заходу відзначили воїнів-свободівців Василя Клюбу з Бердичева, Олександра Захарчука та його сина Олександра Захарчука з Новоград-Волинського.

"Цю нагороду я присвячую своїм батькам і дружині. Вони чекали мене з Майдану і дочекалися з війни. Сьогодні нагороду також отримав мій син, який також брав активну участь у Революції Гідності, і разом зі мною був в Пісках, під Донецьким аеропортом і у Водяному", ‒ зазначив Олександр Захарчук.

Свободівці під час заходу
Свободівці під час заходу

На церемонії відбулось нагородження майданівців й учасників волонтерського руху області, серед яких ‒ житомирські свободівці Сергій Крутій і Петро Пшеничний.

"Такі заходи потрібно проводити частіше, щоб ми дійсно об'єднувалися, не зважаючи на партійну приналежність чи щось інше. Дуже приємно, що були присутні багато представників молоді. Адже на Майдані почалося все з молоді. Щодо нагороди, то ми за ними не йшли. Люди вирішили нагородити. Для мене це дуже приємно. Сьогодні на таких людях, які тут присутні, тримається вся держава", ‒ прокоментував Сергій Крутій.

Ділиться враженнями від заходу й спогадами про події Революції Гідності Петро Пшеничний:

"Дуже приємно через чотири роки отримати цю нагороду. Зараз продовжую допомагати армії спільно з іншими волонтерами. Думаю, що практично усі, хто пройшов Майдан і відчув на собі те пекло, запам‘ятають це на все життя. Мені було 53 роки, і я разом з молодими хлопцями відстояв це. Зараз боротьба продовжується, й усім дуже важко, але ми обов'язково переможемо".

Свободівці під час заходу
Свободівці під час заходу

Не залишили поза увагою радомишльську волонтерку-свободівку Таїсію Василюк.

"Разом з іншими волонтерами отримали пам'ятні медалі "За волонтерську діяльність". Ця нагорода належить всім нашим помічникам: і маленьким, і великим. Всім, хто знає, що в Україні йде війна, де є вбиті і поранені. Всім тим, хто долучається до збору найнеобхіднішого для наших вояків.

Тож часу розслаблятись у нас немає. Маємо працювати і далі. Бойові хлопці правильно сказали: за нашу Україну потрібно вбивати, а не вмирати!" ‒ наголосила Таїсія Василюк.

Таїсія Василюк пд час нагородження
Таїсія Василюк пд час нагородження

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"