ВО "Свобода"

ENG

30 листопада 2017
У Житомирі відбулась презентація книг Миколи Тимошика про Івана Огієнка
У Житомирі відбулась презентація книг Миколи Тимошика про Івана Огієнка

30 листопада 2017 року в Житомирі за підтримки очільника обласного осередку ВО "Свобода", депутата облради Сидора Кізіна відбулась презентація книг Миколи Тимошика ‒ дилогії про життєвий і творчий шлях Івана Огієнка (митрополита Іларіона).

Заходи пройшли в Житомирському обласному краєзнавчому музеї, Житомирському державному університеті імені Івана Франка та Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова.

Під час презентації в Житомирському державному університеті імені Івана Франка
Під час презентації в Житомирському державному університеті імені Івана Франка

Відомий в Україні та за кордоном учений, публіцист, член національних спілок письменників і журналістів України, доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик представив житомирцям щойно віддрукований двотомник свого нового дослідження про життя й діяльність митрополита Іларіона ‒ "Його бій за державність" та "Запізніле вороття", а також 20-томний видавничий проект двох бібліотечних серій: "Рукописна спадщина" та "Зарубіжні першодруки". В його основі ‒ досі не друковані в Україні, заборонені свого часу радянським режимом, твори Івана Огієнка, де Микола Тимошик виступає упорядником та видавцем.

Під час презентації у Житомирському краєзнавчому музеї
Під час презентації у Житомирському краєзнавчому музеї

Під час презентації Микола Тимошик зазначив: "Буває так, що Бог посилає на землю свого Месію. Цим Месією тоді для України став Іван Огієнко.

Я не вперше у Житомирі й завжди думав, що край, який породив такого генія, яким захоплюється увесь світ, знає про Івана Огієнка все, проте, на жаль, це не так. Нині, переконаний, що мало ‒ відкривати пам'ятники, раз урік влаштовувати концерти, вручати премії, потрібно ще й видавати і читати твори Огієнка. Складова патріотичного виховання, яка була у нас знищена колись, має стати одним з головних стрижнів навчально-виховного процесу середньої школи.

Ті книги, які я презентував сьогодні, ‒ то результат моєї двадцятип'ятирічної діяльності, адже Огієнка я не полишав ніколи, займаючись паралельно виданням підручників і посібників. За цей час я встиг побувати в усіх країнах, куди доля кидала Івана Огієнка. Це Польща, Чехія, Швейцарія, Німеччина, Франція, Канада, США. Все, що я дізнався й чого хотів досягнути ‒ лягло у цей двотомник".

Під час презентації в Житомирському військовому інституті ім.С.П.Корольова
Під час презентації в Житомирському військовому інституті ім.С.П.Корольова

Культурологічно-просвітницький захід був приурочений 135-річчю від дня народження та 45-річчю від дня упокоєння Великого Українця Івана Огієнка.

"Сьогодні Торонто, Нью-Йорк, Париж, Лондон, Київ, Львів знає про Івана Огієнка (Митрополита Іларіона) ‒ автора українського перекладу Біблії, міністра Уряду УНР ‒ більше, ніж Житомир. Ця людина, будучи будівничим української церкви, ідеологом і практиком української державності та проживши більшу частину свого життя у вигнанні, в еміграції, зробила неоціненний вклад у нашу культуру. Усе своє життя заборонений тут, в Україні, нарешті він повертається сюди зі своєю думкою та ідеєю, яка розриває шаблони.

Тому ми маємо зробити все, щоб про нашого видатного земляка, який усе своє життя присвятив Україні, знав кожен і в нашому місті, й в усіх інших", ‒ прокоментував ініціатор заходу, очільник Житомирського обласного осередку ВО "Свобода", депутат облради Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"