ВО "Свобода"

ENG

24-25 листопада 2017
Сидір Кізін: Голодомор знищив мільйони, але не зламав української нації
Сидір Кізін: Голодомор знищив мільйони, але не зламав української нації

Щороку українці схиляють свої голови та запалюють свічки, вшановуючи пам'ять мільйонів замордованих нелюдською смертю, убитих тоталітарною большевицькою системою ‒ жертв Голодомору-геноциду 1932‒1933 років.

Рани, які було завдано українській нації, ще довго будуть відчуватися на тілі українського народу. Україна й весь світ має пам'ятали про ці трагічні дні і місяці, коли загинули десятки мільйонів українців. Вбивство голодом ‒ найбільший і найжорстокіший злочин, який тільки може бути.

Тема геноциду українців у 1932-33 роках не вивчена до кінця, адже у совєцькі часи архіви були закритими, лишаються такими ж частково й досі. Дані про масовий спротив селян винищенню голодом, які останніми роками нам надають історики ‒ підтвердження тому, й вони спростовують поширений донедавна міф: нібито українці не протистояли винищенню. Організаторів Голодомору в Україні зустріли опором ‒ тисячі українців повставали і намагалися боротися за своє життя, але сили були нерівні… Весна 1933 року стала піком Голодомору: від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 ‒ щогодини, майже 25 тисяч ‒ щодня…

Найбільш постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Житомирська, Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська). На них припадає близько 53% загиблих.

Голодомор знищив мільйони, але не зламав української нації.

У цей день, 25 листопада, закликаю кожного вшанувати наших братів, замордованих нелюдською смертю. Візьміть участь у пам'ятних заходах. Запаліть свічку на своєму вікні. І нехай цей вогонь дарує спокій душам невинно убієнних та водночас спопеляє убивць української нації.

Сидір Кізін, голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради