ВО "Свобода"

ENG

15 вересня 2017
В Олевську відбувся Всеукраїнський фестиваль "Олевська республіка"
В Олевську відбувся Всеукраїнський фестиваль "Олевська республіка"

15 вересня 2017 року в Олевську відбувся  Всеукраїнський фестиваль, спрямований на ушанування героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України, "Олевська республіка".

Фестиваль розпочався із вшанування пам'яті українського політичного і військового діяча Олега Штуль-Ждановича. У селі Лопатичі Олевського району до 100-річчя з дня його народження відкрито меморіальну дошку.

"Приємно бути присутнім на заході, який набуває системного характеру по відзначенню національних героїв. Нам постійно намагалися нав'язати історію, та ми маємо власну, що написана не чорнилами, а кров'ю земляків, які боролися за незалежність України", - сказав свободівець, депутат облради Максим Вілівчук під час вшанування земляка.

Учасники "Олевської республіки" мали змогу відвідати виставку традиційних ремесел, історичний диспут за участі істориків-науковців та реконструкторів, а також концертну програму.

"На весь світ нині лунає Олевськ, УПА Поліська Січ, Олевська Республіка. Ми, всі житомирці, пишаємось тим, що саме ми є батьківщиною УПА. Нам важливо, щоб ми на Поліссі знали своїх героїв, наших поліщуків.

Воїни УПА, які у 1940-х роках стояли під синьо-жовтими стягами, були рушійною силою українського державотворення. І зараз ми маємо докладати зусиль, щоб наші діти, онуки пам'ятали власну історію, наших попередників, і спільними зусиллями істориків та науковців маємо доносити це до широкого загалу", - зазначив очільник Житомирського обласного осередку ВО "Свобода" Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"