ВО "Свобода"

ENG

14 вересня 2017
На презентації фільму про Ольжича Сидора Кізіна нагородили нагрудним знаком
На презентації фільму про Ольжича Сидора Кізіна нагородили нагрудним знаком

14 вересня в Житомирі у кінотеатрі ім. І. Франка відбулась презентація фільму "Вогонь самопосвяти", присвяченого Олегу Ольжичу ‒ Почесному громадянину міста, націоналісту, видатному українському поету, політичному діячу, археологу.

На презентації нагрудним знаком "Відзнака" та Почесною грамотою нагородили очільника Житомирського обласного осередку ВО "Свобода", депутата облради Сидора Кізіна за популяризацію постаті Олега Ольжича та вагомий внесок у розвиток національно-патріотичного виховання молоді шляхом формування духовних цінностей українського патріота.

"Ми, житомиряни, нарешті виходимо із задвірків з нашими українськими героями. Націоналізм, якого нещодавно боялись і від якого шарахались, плутаючи з нацизмом, насправді є природнім станом народу, нації, яка стверджується, відроджується, яка скинула з себе колоніальне ярмо, котра йде до своєї мети й розвивається. І дивно було б, якби ми не вшановували своїх героїв, які полягли за цю ж націю.

Колись Ольжич, народившись у Житомирі, потім живучи в Чехії, маючи західну освіту найкращих університетів, будучи письменником, поетом, істориком, перекладачем, інтелектуалом, очолив збройну боротьбу, влився у лави підпільної організації українських націоналістів і пішов на схід. Зараз прапор цієї боротьби підняли такі ж патріоти, в тому числі й наші житомиряни, захищаючи Україну від такого ж окупанта.

Житомирщина є колискою УПА, і видатних земляків, про яких можна знімати подібні фільми, у нас вистачає. Тому пишаймось своїми героями і рівняймося на них", ‒ зазначив голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат облради Сидір Кізін.

Тривалість фільму, котрий прийшли переглянути учні, студенти, викладачі, вчителі закладів міста, історики, журналісти, ‒ 15 хвилин. На презентації глядачам представили творчу групу, яка працювала над фільмом, у тому числі й режисера Петра Авраменка та сценариста Василя Врублевського.

Саме "Вогонь самопосвяти" розпочинає цикл фільмів про видатних земляків.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"