ВО "Свобода"

ENG

21 липня 2017
У Житомирі відзначили 110-ту річницю від дня народження Олега Ольжича
У Житомирі відзначили 110-ту річницю від дня народження Олега Ольжича

21 липня 2017 року в Житомирі відзначили 110-ту річницю від дня народження видатного земляка, поета, політичного діяча та археолога Олега Ольжича.

Урочистості розпочалися покладанням квітів до пам'ятної дошки Олегу Ольжичу на розі вулиць Ольжича та Перемоги. Далі вони продовжилися в Домі української культури, де з вітальним словом перед учасниками зібрання виступили представники міської влади, депутати обласної ради, громадські діячі, поети, краєзнавці.

"Ольжич ‒ це постать першої величини не тільки для Житомира, а й для всієї України. Наше місто знають за його прізвищем і в Астралії, і в США, і у Великобританії. Постать Олега Ольжича намагались стерти окупанти, адже для них була вибухонебезпечною його творчість і діяльність. У своїх віршах він відкидав бачення українця як мирного, сонного, затурканого, який живе лише спогадами. Він ненавидів річниці, ненавидів посиденьки та журіння за минулим, про що й писав у поезії ʺНезнаному вояковіʺ: ʺО, будьте ви прокляті кодлом усім, і ваші діла, і річниціʺ. Він волів боротися і в юному віці зустрів тих людей, які знали, що робити. Це були підпільники Організації українських націоналістів, в лави якої він вступив, і розпочав боротьбу за вільну Україну.

Олег Ольжич ‒ не просто поет, який закликав до збройної боротьби за незалежність. Він був практиком цієї боротьби", ‒ зазначив голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради Сидір Кізін.

Житомирці переглянули присвячену Ольжичу експозицію "Захочеш і будеш" та документальний фільм "Ольжич".

Окрім цього, на заході прозвучало, що до Дня Незалежності України, 24 серпня цього року, у місті планують відкрити оновлений сквер на честь Ольжича й пам'ятник.

"У нас має бути не тільки сквер, пам'ятник, вулиця, бібліотека імені Ольжича, ми маємо в кожному українському домі пам'ятати це ім'я. Бо це один з ідеологів української держави, який розпочав боротьбу за Україну і загинув за неї", ‒ наголосив Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"