ВО "Свобода"

ENG

30 червня 2017
Радомишльські свободівці вшанували пам'ять генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича
Радомишльські свободівці вшанували пам'ять генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича

30 червня 2017 року радомишльські свободівці відзначили 110-річчя з дня народження генерала-хорунжого, головного командира Української повстанської армії Романа Шухевича.

Біля пам'ятної дошки політичному діячу націоналісти провели мітинг. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх полеглих воїнів УПА та загиблих на сході військовослужбовців української армії.

"Радомишль ‒ перше місце в Житомирські області, де відкрита дошка Роману Шухевичу. І ми не змогли бути осторонь святкування річниці такої видатної людини. Невеликим мітингом ми віддали шану головному командиру УПА.

Але сьогодні Україна святкувала не лише день народження Романа Шухевича. 30 червня 1941 року у Львові було оприлюднено Акт відновлення Української Держави. Саме відновлення, а не проголошення. Бо Українську Державу відтворювали, а не створювали з нуля. Цим Актом українські націоналісти показали, що є самодостатньою силою, а не маріонетками в чужих руках. А їх метою є Українська Держава, а не тактичні розрахунки в інтересах інших сил. І коли хтось розказує, що Бандера, Шухевич, Стецько все програли ‒ вам брешуть. Українська держава є. А наша справа ‒ зробити її найкращою", ‒ наголосила свободівка Наталія Черняєва.

У заході взяв участь і зв'язковий УПА Петро Прийдун, який, пригадуючи минуле, зазначив: "Доводилось мені чути від інших людей те, що всі ми смертники, але наша боротьба не даремна. Так і зараз з'являються нові покоління, які піднімуть прапор за свободу і пронесуть його до повної перемоги".

Очільник Радомишльського районного осередку ВО "Свобода" Петро Сергієнко розповів, що Петро Прийдун взяв на себе організацію заходів, присвячених таким пам'ятним датам.

"Ми дуже вдячні Петрові Андрійовичу за підтримку, допомогу, за його громадянську позицію та участь у всіх заходах. Це людина-легенда, гарний приклад того, як любити Україну", ‒ додав Петро Сергієнко.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"