ВО "Свобода"

ENG

12 червня 2017
Свободівці здійснили сплав на байдарках річкою Тетерів
Свободівці здійснили сплав на байдарках річкою Тетерів

12 червня 2017 року радомишльські свободівці здійснили сплав на байдарках річкою Тетерів.

Під час сплаву на байдарках
Під час сплаву на байдарках

Під час сплаву на байдарках
Під час сплаву на байдарках

Під час сплаву на байдарках
Під час сплаву на байдарках

Популяризуючи таким чином здоровий спосіб життя, активісти пройшли маршрут, яким проводили свої рейди повстанці, й відвідали пам'ятку трипільської культури "Червона гора" в селі Городське.

"Назва села ʺГородськеʺ походить ще з епохи Трипілля. На території села є три городища: одне ‒ на ʺЧервоній горіʺ, площею біля двох гектарів. На південь від ʺЧервоної гориʺ ‒ ʺМала гораʺ. Третє городище зветься ʺДитинецьʺ", ‒ розповів очільник Радомишльського осередку ВО "Свобода" Петро Сергієнко.

У селі Городське
У селі Городське

Всі ці три городища є пам'ятками археології та культури й занесені до Реєстру пам'яток археології і мистецтва.

"Через Городське в 1921 році проходила Волинська група Армії Української Народної Республіки. Тут у неї стався бій з 51-м кавалерійським полком 2-ї бригади 9-ї кавалерійської дивізії московських військ під керівництвом Григорія Котовського", ‒ додає Петро Сергієнко.

Окрім історичних архітектурних пам'яток, свободівці звернули увагу на екологічні проблеми регіону.

"Ранить така людська байдужість: повалені дерева, які просто перекривають річку, стирчать із води. Якщо в Коростишівському районі річка більш небезпечна камінням, то в Радомишльському районі вона просто "обтикана" деревами, особливо у Ставках. Там по берегам позрізали дерева і кожен "господар" відгородив собі місце для рибалки. Це просто жах ‒ спостерігати таку картину, пропливаючи річкою через Ставки", ‒ зазначила свободівка Наталія Черняєва.

У селі Городське
У селі Городське

Активісти порівняли Городське зі своїм рідним містом Радомишлем.

"Вразило те, що ось приїхали у маленьке село, і є можливість відпочити, відвідати історичні пам'ятки. Наш Радомишль ‒ теж старовинне місто, але крім музею краєзнавчого, музею української домашньої ікони та Свято-Миколаївського храму, показати нічого. І поки що, на жаль, не скоро буде, так як усі історичні архітектурні пам'ятки знищено, та й зараз ті, що залишилися, ‒ на стадії знищення. Дуже хотілося б, щоб до влади прийшли люди, які знають історію свого краю, свого міста і зробили його містом, до якого будуть їхати на екскурсії не тільки до музею Ольги Богомолець (музей української домашньої ікони)", ‒ додала Наталія Черняєва.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"