ВО "Свобода"

ENG

23 травня 2017
Сидір Кізін: День Героїв має стати загальнонаціональним державним святом
Сидір Кізін: День Героїв має стати загальнонаціональним державним святом

Нація є непереможною та сильною тоді, коли пам'ятає свою історію, знає і вшановує своїх героїв. Лише у такої нації є майбутнє.

Щорічно кожен свідомий українець відзначає День Героїв, встановлений на честь борців за волю України ‒ лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН, а нині ще й воїнів, які дають відсіч російському агресору.

Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. До здобуття Україною незалежності цей день святкувався підпільно, а вже пізніше почав набувати розголосу.

На противагу цьому в нас в Україні з року в рік масштабно відзначають 9 травня ‒ міфічний "День перемоги". Українці не перемогли тоді насправді, бо ще 1944 року за наказом Берії і Сталіна розпочались виселення українського населення з рідних земель, примусова депортація кримсько-татарського народу, а в 1947 році ‒ штучний голодомор… І це називають перемогою? День перемоги для нас настав 24 серпня 1991 року, тільки й досі ми за нього боремось.

Маємо українську альтернативу: замість 9 травня відзначати День Героїв ‒ свято величі духу українських вояків, яке і є символом незборимості Української Нації. Гасло борців за волю України "Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї" має сповідувати кожен свідомий громадянин нашої держави.

Цю подію повинні відзначати на загальнодержавному рівні, а не лише локально, в окремих частинах України чи окремих патріотичних середовищах.

День Героїв має стати загальнонаціональним державним святом! Адже на величі вчинків й величі духу плекають нових героїв, нових захисників української нації, захисників незалежної України.

Сидір Кізін, голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради