ВО "Свобода"

ENG

17 травня 2017
Професор Колумбійського університету Юрій Шевчук прочитав лекцію в Житомирі
Професор Колумбійського університету Юрій Шевчук прочитав лекцію в Житомирі

17 травня 2017 року за підтримки очільника Житомирського обласного осередку ВО "Свобода", депутата облради Сидора Кізіна житомирцям прочитав лекцію мовознавець, журналіст, викладач української мови в Колумбійському та Єльському університетах США Юрій Шевчук.

Тема обговорення ‒ "Мова і війна в Україні сьогодні".

Під час лекції Юрій Шевчук наголосив на тому, що саме українська мова має бути першоосновою єднання для української нації:

"Українців робить українцями насамперед їхня мова, подобається це комусь чи ні. Це не лише незаперечний факт української історії і сьогодення, це логіка, яка присутня в історії кожної іншої модерної нації.

Без мови українці перестають бути українцями і стають кимось іншим, і це теж факт. Ми це бачимо на прикладі зросійщених українців. Більшість громадян України ‒ україномовні, і їх дискримінують за мовною ознакою. У нашій країні більшість телеканалів практикують "мовну шизофренію", тобто в ефірі наявна двомовність. Це не є нормою".

Присутні мали можливість обговорити тему системи символічного насильства у мовній ситуації в Україні та мовну ситуацію під час війни нині.

"Викладач університету, завідувач кафедри української мови Віктор Мойсієнко, якого я поважаю за його позицію в популяризації рідної мови та актуалізації нашого університету в країні й світі загалом, організовує часто лекції, на які не можна не прийти.

Сьогодні ми почули професора Колумбійського й Єльського університетів США Юрія Шевчука. Перед цим вітали в стінах університету австрійського славіста, україніста Міхаеля Мозера. І це чудово, що такого рівня люди приїжджають сюди для обміну своїми думками й інформацією.

А що стосується теми сьогоднішньої розмови, то вона надзвичайно цікава та актуальна. Сотні років українців змушували підлаштовуватись та погоджуватись з домінацією іншої мови над власною. Українець ж насправді має домінувати й гордо говорити українською мовою, бо він на своїй землі.

Нас постійно намагаються переконати у тому, що мова не має значення, а все тому, що насправді вона має найважливіше значення", ‒ наголосив голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"