ВО "Свобода"

ENG

18 квітня 2017
У Житомирі відбувся круглий стіл, присвячений 135-річчю від дня народження В'ячеслава Липинського
У Житомирі відбувся круглий стіл, присвячений 135-річчю від дня народження В'ячеслава Липинського

18 квітня 2017 року за ініціативи свободівців, депутатів Житомирської міської ради Геннадія Махоріна та Олега Черняховича відбувся круглий стіл, присвячений 135-річчю з дня народження державотворця, теоретика національно-визвольного руху В'ячеслава Липинського.

У заході взяли участь депутат від фракції ВО "Свобода" Житомирської обласної ради Юрій Бовсуновський, доктори історичних, філософських наук, кандидати педагогічних наук, викладачі Житомирського державного університету імені Івана Франка та Житомирського національного агроекологічного університету Ігор Мельничук, Сергій Стельникович, Галина Стародубець, Микола Козловець, Володимир Білобровець, Марія Масловська, Олексій Башманівський, Валерій Халін, Андрій Усатий, Марина Шарапа, голова Житомирської організації товариства "Просвіта", свободівець Святослав Васильчук, голова Житомирського обласного осередку ВО "За помісну Україну" Олександр Батанов, студенти.

Під час круглого столу
Під час круглого столу

Засідання вів завідувач кафедри української мови ЖДУ імені Івана Франка, доктор філологічних наук, професор Віктор Мойсієнко.

Геннадій Махорін, депутат-свободівець, кандидат історичних наук, доцент ЖНАЕУ, розповів: "В'ячеслав Липинський народився у сім'ї шляхетського походження, був аристократом, але душею був близьким з народом і бачив рушійною силою державотворчу силу українського селянства. Але його демократизм не переходив у загравання з народом, як те практикувала Центральна рада чи більшовики. Липинський вважав ту державу, яку хочуть збудувати більшовики, державою дуже старого зразка, критикував і Центральну раду за її політику калькування більшовицьких гасел.

Нині актуальними є його слова про те, що ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути".

Присутні дискутували на тему концепції В'ячеслава Липинського з формування національної політичної еліти України, а також діяльності державотворця в сучасній українській історіографії.

Під час круглого столу
Під час круглого столу

"Коли розпочалась декомунізація в Україні, я разом зі своїми побратимами долучився до цього процесу в нашому місті. Для мене було принципово, щоб у Житомирі були вулиці, названі в честь теоретиків українського націоналізму. На жаль, В'ячеславу Липинському дісталась назва не центральної, а вулиці біля Богунського кар'єру. Але все ж таки вона є. І я пишаюсь тим, що ім'я Липинського зайняло чільне місце на мапі Житомира. Ми маємо поширювати серед молоді його теорії, діяльність та вшановувати його пам'ять", ‒ зазначив депутат фракції ВО "Свобода" Житомирської міської ради Олег Черняхович.

Біля меморіальної дошки В'ячеславу Липинському
Біля меморіальної дошки В'ячеславу Липинському

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"