ВО "Свобода"

ENG

3 квітня 2017
Меморіал Героїв Базару може отримати статус пам'ятки національного значення
Меморіал Героїв Базару може отримати статус пам'ятки національного значення

За зверненням фракції ВО "Свобода" Житомирської обласної ради виділено 150 тисяч гривень на реконструкцію меморіалу пам'яті Героїв Базару, що знаходиться в с. Базар Народицького району.

"21 листопада 1921 року на тому місці відбувся останній великий бій у визвольних змаганнях за волю України. Герої, які лежать у тій землі ‒ велика втрата для країни, адже вони пішли за покликом серця задля рідної землі. Цей меморіал збудований за кошти, які зібрали представники української діаспори у Великій Британії.

І вперше за стільки років кошти на реконструкцію цього меморіалу виділяються із місцевого бюджету, до цього все робилось лише за кошти благодійників. Це означає, що ми рухаємось у правильному напрямку", ‒ зазначає голова Житомирського обласного осередку ВО "Свобода", голова фракції ВО "Свобода" обласної ради Сидір Кізін.

"Окрім цього, наша фракція ініціювала звернення на Міністерство культури України щодо надання меморіалу пам'яті Героїв Базару статусу пам'ятки національного значення, адже це найбільше в Україні поховання воїнів УНР", ‒ додає свободівець, депутат обласної ради Максим Вілівчук.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"