ВО "Свобода"

ENG

13 березня 2017
Сидір Кізін прочитав лекцію для учасників акції "5-ий Потяг Єднання"
Сидір Кізін прочитав лекцію для учасників акції "5-ий Потяг Єднання"

13 березня 2017 року голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради Сидір Кізін прочитав лекцію про національний рух на Житомирщині, відомих націоналістів рідного краю, зокрема про трагедію під Базаром, "Олевську республіку", УПА "Поліська Січ", Тараса Бульбу-Боровця й Олега Ольжича.

Зустріч із "пасажирами потягу" ‒ волонтерами, громадськими діячами, військовими, школярами і студентами, котрі подорожують містами України, відбулась в рамках Всеукраїнської акції "5-ий Потяг Єднання ″Труханівська Січ″".

"Це чудова ідея ‒ зібрати людей з різних куточків країни, об'єднуючи їх спільною метою. Сьогодні я прочитав лекцію про Житомирщину в контексті боротьбі за незалежність, пов'язавши події минулого із теперішніми. Колись Україна виборола незалежність і опинилась під загрозою російської окупації. Аналогічна ситуація й зараз. Проводячи такі паралелі, намагався довести головне: зараз Україна не повинна втратити незалежність і повторити помилку, як тоді, в 1921-му році під час бою під Базаром. Після цієї трагедії в країні почались голодомори, репресії, депортації, загальна денаціоналізація.

Тому зараз ми повинні єднатись ‒ від Донецька і Криму до Львова і Івано-Франківська, і авжеж нашого рідного Житомира.

Речі, про які ми сьогодні говорили ‒ важливі для країни. Вся Україна має знати про покоління націоналістів ‒ тих, хто боровся за незалежність і прожив усе життя в цій боротьбі", ‒ зазначив Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"