ВО "Свобода"

ENG

9 березня 2017
Житомирські свободівці відзначили 203-річчя з дня народження Тараса Шевченка
Житомирські свободівці відзначили 203-річчя з дня народження Тараса Шевченка

9 березня 2017 року в Житомирі біля пам'ятника Кобзарю відбувся захід, присвячений 203-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

"Своїм словом Кобзар пробудив поневолену та роз'єднану націю до боротьби. Нині ж перед нами стоять серйозні виклики ‒ загроза окупації, знищення державності та поневолення народу, але саме зараз формується, гартується і стверджується українська нація. Про це колись писав Тарас Шевченко. З поета тривалий час намагалися зробити бронзову статую та ідола, але він не вписувався в ці вузькі рамки. Насправді Тарас Григорович ‒ це жива людина, життя якої було досить насиченим і яскравим. Важлива риса характеру генія ‒ це незламне відчуття власної гідності.

Тарас Шевченко мав можливість стати малоросом та отримати багато привілеїв, але він не зрікся своєї українськості, не зламався. Поет був відправлений у заслання, але своїм словом пробудив мільйони українців до самостійного державного життя. Тарас Шевченко ‒ це ідеолог українського націоналізму, який дав чітке визначення поняттю "нація". Для Кобзаря українська нація ‒ це "і мертві, і живі, і ненароджені, і в Україні, і не в Україні сущі", ‒ зазначив голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради Сидір Кізін.

Окрім цього, свободівець наголосив на тому, що творчість Тараса Шевченка покликала до ідейної та збройної боротьби мільйони українців, серед яких багато видатних житомирян, як-от Микола Сціборський і Тарас Бульба-Боровець, 109-у річницю від дня народження якого ми також відзначаємо в цей день.

"Хоча Тараса Шевченка немає серед нас, але з нами залишається його слово. Більше двохсот років тому він пояснив, якою спільнотою ми є. Саме тому всі герої російсько-української війни, Небесної сотні, Коліївщини, Базару, Крут, постанці УПА та Поліської Січі живуть у наших серцях та спонукають нас захищати свою державу та не забувати рідну мову.

І нам усім потрібно читати "Кобзаря" для того, щоб отримувати з книги натхнення для боротьби за волю та незалежність.

Все те, що нас оточує: та земля, яку ми любимо, ‒ то є наш Шевченко, те повітря, яким ми дихаємо, енергія, яка є навколо нас, ‒ то є наш Шевченко, і найважливіше ‒ цей дух, який опановує українське суспільство, ‒ то наш Шевченко. І зі словом Кобзаря ми продовжуємо боротьбу!" ‒ додав Сидір Кізін.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"