ВО "Свобода"

ENG

29 січня 2016
Сидір Кізін: Подвиг героїв Крут навічно залишиться в історії як символ національної чести
Сидір Кізін: Подвиг героїв Крут навічно залишиться в історії як символ національної чести

29 січня 2016 року українська громадськість відзначає День пам'яти героїв Крут. 98 років тому поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північному-сході від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли нерівний бій із майже п'ятитисячною більшовицькою армією, відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій під Крутами став початком визвольних змагань українського народу у ХХ столітті, він же не дає забути про себе й сьогодні. По всій Україні є безліч місць, де століттями проливалася кров українців. Але такої святої землі, як Крути, напевно, більше нема ніде.

Сьогодні ми вшановуємо людей, яких не згадуємо за прізвищами, але які є справжніми героями України. Вони пролили свою кров не тому, що їх хтось змушував чи гнав у спину, - молоді герої-крутянці йшли за покликом сумління.

Маємо віддати шану тим сотням українських героїв, які у розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали свої життя, щоби сьогодні ми могли йти під синьо-жовтим стягом і співати наш національний славень.

Чин українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за свободу України, навічно залишиться в історії як символ національної чести.

Сидір Кізін, голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат Житомирської обласної ради