ВО "Свобода"

ENG

27 жовтня 2017
Олег Тягнибок: Націоналістична культура має виховувати покоління будівничих Залізної Української Держави
Олег Тягнибок: Націоналістична культура має виховувати покоління будівничих Залізної Української Держави

Із вітального слова на Всеукраїнській науково-теоретичній конференції, присвяченій Олегові Ольжичу "Я камінь з Божої пращі", яка відбувається в Житомирському державному університеті ім.І.Франка:

"Радий вітати учасників конференції, присвяченої життю та творчості одного з найяскравіших діячів українського націоналістичного руху.

Адже Олег Ольжич ‒ це не просто поет серед десятків і сотень інших поетів своєї доби. Це борець-ідеаліст, який прагнув до побудови великої й національної України. Саме тому він долучився до лав ОУН і став одним із її чільних діячів.

Науково-теоретична конференція, присвячена Олегові Ольжичу
Науково-теоретична конференція, присвячена Олегові Ольжичу

Він пропагував ідею націоналістичної культури і вбачав у ній один із основних чинників перетворення безликої маси в націю.

Його філософія творчості залишається актуальною й понині.

У сучасному світі ми постали перед загрозою руйнівної лібералістичної ідеології, яка має на меті зруйнувати мораль та систему цінностей. Її агресивно насаджують у всіх царинах життя. І це відбувається насамперед через культуру.

Напротивагу лібералізму маємо протиставити націоналізм, який передбачає побудову могутньої держави, про яку колись писав Ольжич:

Над диким простором Карпати ‒ Памір,.

Дзвінка і сліпуча, як слава,.

Напруженим луком на цоколі гір.

Ясніє Залізна Держава.

Саме націоналістична культура має виховувати покоління будівничих Залізної Української Держави. І такі конференції вкрай необхідні, аби було зрозуміло, як це зробити. Тож бажаю вам сьогодні плідної, змістовної і цікавої праці!".

Олег Тягнибок, Голова ВО "Свобода"